Thumb 2 3 img 7784

XXV Bieg Papieski im. św. Jana Pawła II w Karlinie

Impreza sportowa |

Bieg na dystansie 15 km, który od 2000 roku rozpoczyna się pod statuą Matki Bożej Królowej Świata w Domacynie, a kończy na stadionie miejskim w Karlinie, z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i frekwencją.

Impreza ta, to nie tylko wydarzenie religijne, ale przede wszystkim wydarzenie sportowe przyciągające wielu sportowców: biegających profesjonalnie, jak i amatorsko – dla siebie, dla zdrowia, dla pokonywania własnych słabości. Jedną z wielu osób biorących udział w biegu był znany polski olimpijczyk – Robert Sycz.

Bieg odbywa się w kategorii open, ale nagradzamy również w 7 kategoriach wiekowych, osobno kobiety, osobno mężczyzn oraz osoby niepełnosprawne. W 2016 roku dołożyliśmy 8. kategorię - służby mundurowe. U nas na mecie każdy, kto ukończył bieg – otrzymuje medal z wizerunkiem papieża.

Podczas tegorocznego – jubileuszowego biegu – po raz pierwszy odbędzie się BIEG SENIORA! Na dystansie 200 m.

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Administratorem danych jest ZMP z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42. Podanie danych jest dobrowolne. Osobie, której prawo dotyczy przysługuje prawo dostępu do jej danych osobowych oraz prawo do ich poprawienia.