Mieszkańcy odpowiadali na pytanie: „Czy jesteś za zniesieniem gminy Ostrowice i włączeniem jej obszaru do gminy Drawsko Pomorskie?”.

W trakcie trwania konsultacji złożono 6 922 opinii, co stanowi 42,08% w stosunku do ilości mieszkańców. Głosy ważne wynoszą 6283 i stanowią 38,20%. Poparcie dla planów rządu zadeklarowało 70 mieszkańców (1,11%). Przeciwko opowiedziało się 6180 osób (98,23%). Od odpowiedzi wstrzymały się 33 osoby.

Jeszcze przed zakończeniem konsultacji w mediach opublikowana została informacja o tym, że rząd planuje włączyć gminę Ostrowice do Drawska Pomorskiego od 1 stycznia 2019r., a nie od 1 stycznia 2018 r.
Zdecydowana postawa władz gminy i mieszkańców, którzy brali udział w pikietach i spotkaniach z władzami województwa i parlamentarzystami i głośno wyrażali swoje niezadowolenie przyniosła już pierwsze efekty w walce o utrzymanie niezależności gminy.

Mimo najnowszych doniesień medialnych władze Drawska Pomorskiego nie zrezygnują z dalszych działań w obronie niezależności gminy, a w szczególności w zakresie nie przejmowania zadłużenia gminy Ostrowice.
Na podstawie zebranych głosów w konsultacjach społecznych Rada Miejska w Drawsku Pomorskim w dniu 3 listopada na specjalnie zwołanej sesji wyrazi swoje stanowisko.

WIĘCEJ