Thumb 1 3 cieszyn szko a
Już po raz 27 rusza letnia szkoła języka, literatury i kultury polskiej. Od 1 do 28 sierpnia Cieszyn będzie gościł ok. 200 osób z całego świata, które zamierzają nauczyć się języka polskiego.
Thumb 1 3 sopot magnolia2
W budżecie obywatelskim na rok 2017 mieszkańcy Sopotu przegłosowali ogólnomiejski projekt „Sopot miastem magnolii”. W ramach projektu zamówionych zostało 100 sadzonek różnych gatunków magnolii.
Thumb 1 3 1
Ponad 40 mln trafi do Kalisza i powiatu na realizację projektu zakładającego rozwój systemu komunikacji publicznej Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej. Jego cel to poprawa jakości powietrza w mieście.
Thumb 1 3 letnia szko a
W dniach 16-25 sierpnia Fundacja Genahagen po raz szósty organizuje Szkołę Letnią poświęconą roli miast w Unii Europejskiej. Są jeszcze wolne miejsca dla 2 osób z polskich miast
Thumb 1 3 konin ratusz
Rada Ministrów wydała rozporządzenie, które przywraca Wiślicy prawa miejskie. Powiększone zostaną Ostrołęka i Konin. W sumie od stycznia 2018 roku na mapie Polski pojawi się osiem nowych miast.
Thumb 1 3 tarnow rynek zdj tci  13
4,5 miliona zł zostanie przekazane na przyszłe Centrum Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej ZAZ „Słoneczne Wzgórze” oraz Subregionalne Centrum Wsparcia Opiekunów Osób Niepełnosprawnych w Tarnowie.
Thumb 1 3 gi ycko motocykle
To już 21. edycja Zlotu Motocykli w Giżycku. Do miasta zjeżdżają motocykliści z całej Polski i zagranicy.
 Przejadą ulicami Giżycka podczas wieczornej Parady Motocykli.
Thumb 1 3 rynek
Blisko 30 mln zł z Unii Europejskiej otrzymały Gliwice na realizację II etapu działań w zakresie modernizacji i rozbudowy systemu gospodarowania wodami opadowymi.
Thumb 1 3 bydgoszcz torun
Prezydent Torunia Michał Zaleski i prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski wspólnie zaapelowali do Premier Beaty Szydło w sprawie budowy drogi S10 Toruń-Bydgoszcz.
Thumb 1 3 img 0894
Pismo "Wspólnota" opublikowało ranking najzamożniejszych samorządów przygotowany przez prof. Pawła Swianiewicza. Z zestawienia wynika, że w 43 gminach dochody przekraczają 5 tys. zł na mieszkańca.
Thumb 1 3 d browa g rnicza kolej
Władze Dąbrowy Górniczej doszły do porozumienia z kolejowymi spółkami w sprawie modernizacji dworców w centrum i Gołonogu, a także rewitalizacji i przebudowy układów drogowych wokół nich.
Thumb 1 3 img 1074
1,5 mln zł wsparcia na pierwszy pilotażowy projekt skierowany do 30 osób z obszarów objętych rewitalizacją. Projekt adresowany jest do osób niedostosowanych do rynku pracy.
Jesteśmy na Facebooku. DOŁĄCZ DO NAS! Fb@2x